Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

Prof. dr hab. Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz – wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, pianistka, teoretyk muzyki. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych. Brała udział w konkursach: Bachowskich w Lipsku i Saarbrücken, jak również w licznych kursach kompozytorskich i pianistycznych.
Występowała z recitalami solowymi, kameralnymi i jako solistka z orkiestrami. Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej takich jak: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Polska Muzyka Najnowsza – Festiwal Prawykonań w Katowicach, Ślaskie Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach, Ars Cameralis w Katowicach, Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Dni Karola Szymanowskiego w Zakopanem i innych.
Dokonała prawykonań wielu utworów polskich kompozytorów współczesnych: Edwarda Bogusławskiego, Wiesława Cienciały, Andrzeja Dziadka, Ryszarda Gabrysia, Dobromiły Jaskot, Jerzego Kornowicza, Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Bogusława Schaeffera, Marka Stachowskiego, Jolanty Zdechlikiewicz i innych. Nagrywała: archiwalnie dla Radia – utwory Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Bolesława Szabelskiego, Juliusza Łuciuka; dla telewizji – utwory Aleksandra Skriabina, Walce XX wieku; oraz na CD – utwory Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Jacka Glenca, Walce XX wieku. Prowadzi warsztaty i kursy muzyki współczesnej. Jest jurorem wielu konkursów pianistycznych. Jest autorką publikacji “Utwory aleatoryczne w dydaktyce” i “Praktyka wykonawcza muzyki XX wieku”.dr Andrzej Ślązak – pianista. Obecnie pracuje w AM w Łodzi, ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach oraz UJK w Kielcach. Jego praca doktorska związana jest z muzyką współczesną: “Rozwój techniki fortepianowej XX i XXI w. na przykł. twórczości fortepianowej Pawła Szymańskiego”.
W 2015 rozpoczął projekt wykonania wszystkich dzieł fortepianowych J. S. Bacha.
Umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pianistów i kameralistów, m.in. Nicolasa Hodgesa i Marino Formenti, Rebekki Hartmann, Tomasza Tomaszewskiego, Krystiana Zimermana, Kevina Kennera, Eugena Jindjic, Małgorzaty Walentynowicz. Szabolcsa Esztenyi oraz Andrzeja Jasińskiego.  Wielokrotnie występował w ramach łódzkiego Festiwalu Muzyki Współczesnej MUSICA MODERNA. Andrzej Ślązak Jako jeden z pierwszych pianistów wykonał w Polsce utwory
m. in. Salvatore Sciarrino, Petera Ablingera, Mauricio Kagela, Johna Cage’a,
Johna Adamsa, Beat Furrera, Cornelisua Schwehra oraz Łukasza Wosia. Artysta aktywnie współpracuje z kompozytorami takimi jak: Peter Ablinger, Zygmunt Krauze, Paweł Szymański, Artur Zagajewski, Dariusz Przybylski,
Łukasz Woś.
Aktualnie wraz ze skrzypkiem Mateuszem Strzeleckim pracuje nad nagraniem kompletu dzieł na skrzypce i fortepian Karola Rathausa, oraz nad wydaniem wszystkich jego sonat fortepianowych. 
Andrzej Ślązak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.dr hab. Dariusz Przybylski (ur. 1984), kompozytor i organista. Autor oper, utworów symfonicznych, kameralnych oraz wokalnych.
Studiował kompozycję u prof. Marcina Błażewicza, prof. Yorka Höllera
i prof. Wolfganga Rihma, organy u prof. A. Chorosińskiego i prof. J. Gefferta.
Jest wykładowcą UMFC w Warszawie. Prowadził wykłady gościnne w Rzymie,
Stambule i Moskwie, a w roku akademickim 2010/11 klasę kompozycji w Keimyung
University w Daegu, Korea Południowa. Stypendysta m.in. Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, DAAD, Fundacji Deutsche Bank w programie
Akademie Musiktheater heute, Internationale Ensemble Modern Akademie 2012/13,
Kunststiftung NRW 2013. W latach 2007-10 był objęty 4-letnim programem
promocyjnym “Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi”
Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.
Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich.
Composer in residence podczas “kofomi” Composers’ Forum w Mittersill 2009,
International Composers’ Academy Bad Ischl 2010 (Austria), Scratch Cantatas
Festival in 2012 Niznhyi Novgorod (Rosja), 2012/13 Vocalensemble Phoenix16 (Berlin).
Wydawcą utworów Dariusza Przybylskiego jest Verlag Neue Musik w Berlinie.Aleksandra Lipińska – poprowadzi warsztaty improwizacji fortepianowej.Jest absolwentką Katedry Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej łódzkiej Akademii Muzycznej.
Zamiłowanie do jazzu skierowało ją w stronę śpiewu.
Wielokrotnie brała udział w jazzowych warsztatach wokalnych
oraz lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez GrażynęAuguścik, Geralda Trotmana czy Rocio Guitard. Uczyła się również pod okiem Anny Serafińskiej w jej studiu wokalnym. Od kilku lat koncertuje w duecie z gitarzystą Wojciechem Lipińskim, wykonując standardy jazzowe i własne kompozycje. Do swoich ważnych osiągnięć zalicza udział w projekcie pt.:
„Jazz w kadrze” poświęconym polskiej muzyce jazzowej goszczącej na srebrnym ekranie (Kurylewicz, Komeda, Korzyński)
oraz koncert „na żywo” na antenie Polskiego Radia Łódź
pt.: „Kolędy polskie”, do którego zaprosiła muzyków jazzowych.
W roku 2008 koncertem pt.: „Ella i Frank” rozpoczęła współpracę
z Big Bandem Kielce. W lipcu 2009 r została laureatką konkursu o Złotą Basztę w ramach X Jazz Baszta Festiwal w Czchowie.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod TYM ADRESEM.

Post Author: Marcin Kulesza

Wyszukiwarka

Archiwum