Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

Niezwykłe Święto Gitary Klasycznej przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej. W zabytkowej Sali Koncertowej w buskim Marconim, w sobotę 8 czerwca 2013 zabrzmiały tony aż dwunastu gitar.

Premierowy występ Szkoły Muzycznej w Marconim odbył się pod hasłem: “hiszpańska muzyka gitarowa, przeboje filmowe, piosenki”. W programie koncertu znalazły się kompozycje z różnych epok od baroku po perły muzyki rozrywkowej. Usłyszeliśmy lubiany temat z filmu Różowa Pantera, piosenkę Yesterday w wykonaniu Dominika Zabłotnego, nie zabrakło także sławnego Romansu Vincenca Gomeza czy Moonlight Serenade Glenna Milera.

W pierwszej części koncertu zaprezentował się Zespół Gitarowy pod kierunkiem Jerzego Pikora. Swym zmysłem pedagogicznym oraz kunsztem muzycznych interpretacji, Jerzy Pikor, od ponad 20 lat przyciąga gromadę uczniów. Jerzy Pikor jest twórcą Studium Gitary Klasycznej w Kielcach, a że ma wybitne osiągnięcia pedagogiczne świadczy grupa jego wychowanków i absolwentów Akademii Muzycznych do której należy m. in. Tomasz Grzybowski. Drugą część koncertu wypełnił recital, wspomnianego Tomasza Grzybowskiego, on właśnie swą muzyczną wędrówkę rozpoczynał pod płaszczem Jerzego Pikora, a dziś prowadzi klasę gitary w buskiej Szkole Muzycznej. Instrumentalne duo koncertowe Pikor – Grzybowski było przysłowiową wisienką na muzycznym torcie w Marconim… że był to koncert naprawdę wysokiej klasy mogli przekonać się również Kuracjusze oraz rodzice naszych uczniów.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Archiwum