Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

13 czerwca 2022 w Sali Koncertowej Sanatorium Marconi odbył się Koncert Letni. W koncercie wzięli uczniowie, nauczyciele i przyjaciele Szkoły. Uczniów przygotowali Michał Kopeć, Emilia Kopeć, Michał Powązka, Jerzy Pikor, Ryszard Owsiński i Krzysztof Korban. Uczniom towarzyszyła orkiestra kameralna w składzie: Emilia Kopeć – skrzypce, Mariusz Połomka – skrzypce, Magda Sikorska – wiolonczela, Jarosław Wanecki – flet, Krzysztof Korban – akordeon, Michał Kopeć – fortepian. Aranżacje przygotowała Emilia Kopeć.

Podczas koncertu zasłużone brawa i podziękowanie otrzymała Pani Jolanta Jaroń, która zdecydowała o swoim przejściu na emeryturę. 
Pani Jolanta Jaroń to pedagog z bogatym doświadczeniem, uczniowie jej klasy zaprezentowali się pod podczas wielu koncertów i konkursów.

Pani Jolanta systematycznie organizowała warsztaty dla uczniów klas fortepianu z Prof. Tatianą Szewczenko (profesor Akademii Muzycznej w Odessie), a także koordynowała wspólne koncerty uczniów i profesorów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w naszej placówce. Pani Jolanta Jaroń pracowała w naszej Szkole od początków jej istnienia, a nawet wcześniej gdy Buskie Samorządowe Centrum Kultury organizowało zajęcia z gry na instrumentach, to także dzięki jej pracy powstała w Busku Szkoła Muzyczna I stopnia. 
Pani Jolanto dziękujemy za 10 lat pracy, ogromny wkład w nauczanie gry fortepianowej oraz wychowanie dla świata kultury muzycznej społeczności Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju.  

Post Author: Marcin Kulesza

Archiwum