Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

W dniu 28 maja 2018 roku w Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju w ramach Festiwalu Muzyki Niezwyczajnej odbył się III Konkurs Miniatur Współczesnych.

Tegoroczną edycję konkursu objął patronatem sam Krzysztof Penderecki.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół muzycznych I stopnia z Katowic, Krakowa, Lublina, Kielc, Kozienic, Koszyc, Radomia, Końskich, Czasławia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sobołowa, Wieliczki, Trzciany, Świdnika, Łańcuta, oczywiście z Buska-Zdroju, a nawet i ze Lwowa. 53 uczniów stanęło do konkursu wykonując na fortepianie miniatury muzyki współczesnej.
Można było zaprezentować własną kompozycję, w tej kategorii zwyciężył Julian Hoffman z Krakowa.

Jury oceniło uczniów w trzech kategoriach wiekowych w najmłodszej grupie w gronie laureatów znaleźli się Oliwia Witkowska z Katowic (I m.), Bogna Wojtanowska z Krakowa (II) i Piotr Borkowski z Lublina (III). W grupie średniej nagrody otrzymali Judyta Pazgan z Wieliczki (I), Jakub Adamczyk z Kielc (II), Peleshko Markijan ze Lwowa (ex. II), Lena Koziarska z Katowic (III), Roksana Ochel z Sobolowa (ex. III), w grupie najstarszej przyznano III miejsce Emmie Czubak z Krakowa, oraz wyróżnienia
Piotrowi Filemonowiczowi z Krakowa, i uczennicy z Wieliczki Hakim Naomi. Ponadto Jury przyznało wiele wyróżnień z czego 4 trafiły do buskiej Szkoły Muzycznej otrzymali je Hanna Podraza, Aniela Wybraniec, Dominika Kostek i Aleksandra Matus.
Główną nagrodę GRAND PRIX konkursu otrzymała Judyta Pazgan z Wieliczki.

Tegoroczną pracą Jury kierowała Prof. dr hab. Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz (Katowice), a towarzyszyli jej dr hab. Dariusz Przybylski (Warszawa) oraz dr Andrzej Ślązak (Kielce).

Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na warsztaty kompozytorskie “Ja tworzę!“, zajęcia te poprowadziła kompozytorka z Warszawy wykładowczyni UMFC Anna Maria Huszcza.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Muzyki Niezwyczajnej.

Fotoreportaż:

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Archiwum