Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

Zapraszamy na wyjątkowy recital wiolinistyczny w wykonaniu Macieja Jaronia.
Ten młody skrzypek to uczeń Profesora Marcina Baranowskiego.
Maciej Jaroń jest laureatem wielu konkursów w Polsce i za granicą m.in. I Nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Jaśle, II Nagroda na 21st Young Musician International Competition-Citta di Barletta (Włochy 2011), II Nagroda na IV European Music Competition Philadelphia (Włochy 2012).
Maciej jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, zarówno jako solista jak i kameralista. Koncertował w wielu miastach Polski i Europy. A jego muzyczne podróże koncertowe zawiodły go nawet do Chin. Artysta gra na instrumencie Wilhelm August Krause z 1867 r.

Podczas recitalu akompaniować na fortepianie będzie ojciec Macieja – Artur Jaroń.
Artur Jaroń to znany buskiej publiczności Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz oraz Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.
Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Występował z większością polskich orkiestr na czele z Sinfonia Varsowia, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, czy Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie.
Dokonał nagrań dla Radia Kielce i Telewizji Rosyjskiej. Ma w swym dorobku pięć płyt CD z muzyką solową i kameralną.

Zapraszamy serdecznie. Sala Kameralna 204, BSCK.
Poniedziałek 26 stycznia 2015 r. godzina 16.30.
Wstęp wolny

Fotoreportaż:

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Archiwum

Dojazd