Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

W sobotę 15 listopada 2014 r. odbędą się warsztaty dla pianistów “Współczesna muzyka i fortepian”.
Zajęcia na których będzie można poznać współczesne techniki kompozytorskie oraz aspekty wykonawcze nowej muzyki poprowadzi pianistka Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz.

Ta wybitna pianistka pracuje w Instytucie Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest profesorem w Instytucie Muzyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Oprócz pracy zawodowej zajmuje się popularyzowaniem muzyki współczesnej. Gabriela Szendzielorz-Jungiewicz jest absolwentką katowickiej AM w dwóch specjalnościach: teorii na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz fortepianu na Wydziale Instrumentalnym. Jest laureatką Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi.
Brała udział w konkursach bachowskich w Lipsku i Saarbrücken oraz w wielu konkursach kompozytorskich i pianistycznych. Występowała w kraju i za granicą z recitalami solowymi, kameralnymi i jako solistka z orkiestrami. Wielokrotnie w swojej karierze uczestniczyła w festiwalach polskich i międzynarodowych. Dokonała prawykonań wielu utworów polskich kompozytorów współczesnych, m.in.: Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Bolesława Szabelskiego, Juliusza Łuciuka, Bogusława Schaeffera, Marka Stachowskiego. Nagrywała dla radia i telewizji oraz wydała kilka płyt CD. Od kilku lat prowadzi zajęcia w ramach Mistrzowskich Kursów Muzyki Fortepianowej i Wokalnej XX w. w Bystrzycy Kłodzkiej. Ponadto jest autorką publikacji “Utwory aleatoryczne w dydaktyce” i “Praktyka wykonawcza muzyki XX wieku”.

Warsztaty w naszej szkole odbędą się w dwóch grupach o godz. 9 i 11, w Sali Kameralnej, 204, BSCK, 15 listopada 2014 r.

Fotoreportaż

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Archiwum

Dojazd