Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

Koncert 7 stycznia 2013r. w Szkole Muzycznej w Busku-Zdroju

{gallery}ogloszenia/2012/marimba{/gallery}
Jest to przełomowe i unikatowe przedsięwzięcie międzynarodowe mające na celu promocję muzyki marimbowej.
W koncercie udział biorą artyści holenderscy: Ramon Lormans oraz Vincent Houdijk, a także ja – polska marimbistka Anna M. Sarna.
Repertuar to różnorodny “koktajl” muzyki bliskiej naszym (marimbowym i nie tylko) serduchom:
Keiko Abe “Breath of the Tree”, F. Chopin “Fantasie Impromptu”, A. Piazzolla “Tango Suite”, M. Ravel “Alborada del Gracioso”, K. Abe “Voice of Matsuri Drums”, S. Reich “Nagoya Marimbas”, D. Scarlatti “Sonata K141”, N. J. Zivkovic “Ultimatum II”
Kompozycje zaistnieją przeważnie w opracowaniu na duet marimbowy, dlatego też będzie to gratka dla perkusistów – marimbistów wybierających się na konkurs do Ludwiga Alberta w Belgii next year:) Czyli Universal Marimba Competition – http://www.marimbacompetition.com/
O ile repertuar młodym wykonawcom jest zwykle “jakoś” znany – istnieje możliwość konsultacji posiadanej wiedzy oraz skonfrontowania jej z pedagogami z Amsterdamu.

Anna Maria Sarna

7 stycznia wspomniany koncert, choć nie w całości odbędzie się w Szkole Muzycznej w Busku-Zdroju. Ogromne znaczenie będzie miało spotkanie uczniów z pedagogami z Holandii na warsztatach perkusyjnych, które odbędą się tuż po koncercie w sali teatralnej BSCK.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Archiwum