Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

Szkoła Muzyczna I stopnia działa od 1 września 2012 r. Siedziba mieści się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury – I piętro. Placówka, jako szkoła artystyczna powołana została w celu upowszechniania wiedzy i kultury dając podstawy wykształcenia muzycznego dzieciom i młodzieży.

Organem prowadzącym, jest Gmina Busko-Zdrój. Nadzór pedagogiczny sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, natomiast obsługę finansową zapewnia Zespół Obsługi Przedszkoli i Szkół w Busku-Zdroju.

W szkole prowadzony będzie cztero i sześcioletni cykl nauczania. W pierwszym roku działalności placówki otwarte zostały klasy:

• fortepianu,
  • gitary,
  • klarnetu,
  • perkusji,
  • saksofonu,
  • skrzypiec,
  • trąbki.

W szkole działa dostępna dla uczniów oraz nauczycieli biblioteka nastawiona na popularyzowanie wiedzy o muzyce.

Na stanowisko Dyrektora Szkoły powołana została Pani Aleksandra Sikora a funkcję Wicedyrektora pełni Pan Paweł Korepta.

Post Author: admin