Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

24 i 25 września 2016 roku zapraszamy do Sali Widowiskowej BSCK gdzie odbędą się już VI Buskie Warsztaty Gospel.
Liderem warsztatów bieżącej edycji będzie pochodzący z Wielkiej Brytanii Peter Francis.

Informacje, zapisy dla uczniów w Sekretariacie Szkoły Muzycznej.
Program warsztatów oraz zasady zgłoszenia uczestnictwa dostępne również na www.busko-zdroj.net

Liderem warsztatów bieżącej edycji będzie pochodzący z Wielkiej Brytanii Peter Francis. 
Peter Francis od dnia swoich narodzin jest silnie związany z muzyką Gospel i kościołem. Jako dziecko pastora, w dzieciństwie był zaangażowany muzycznie w kościele swojego ojca śpiewając i grając na instrumentach. Peter zawsze wierzył, że wykorzystywanie swojego talentu dla rozwoju muzyki Gospel ma sens. Mnóstwo czasu poświęcał na wokalne kształcenie, często asystował i dyrygował grupami takimi jak m.in. The Inspirational Choir.
Przez piętnaście lat Peter był dyrygentem. Jego doświadczenia w nauczaniu poszerzały się obejmując takie obszary jak prowadzenie seminariów w Birmingham i Stanach Zjednoczonych oraz warsztaty gospel w Polsce i Danii. Od 2002 roku Peter prowadzi swój własny chór w Londynie – The Jabez Family. W Polsce od 2015 roku prowadzi zajęcia w Tychach i Warszawie, pod szyldem Community Gospel Choir.

Warsztaty muzyczne Gospel uzyskały w ramach postępowań konkursowych finansowe wsparcie udzielone przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, co pozwala realizować przedsięwzięcie przy zminimalizowanych nakładach własnych i najniższych kosztach uczestnictwa. Niezawodnie od lat, stronę techniczną przedsięwzięcia zabezpiecza Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Wodę mineralną „Buskowianka-Zdrój” dla uczestników warsztatów zapewnia „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A.
Patronat nad imprezą objęła Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Pendereckiego w Busku-Zdroju oraz media: Tygodnik Ponidzia, Echo Dnia, TV Ponidzie, portale busko.com.pl i gospel.pl. Wszystkim instytucjom wspierającym warsztaty organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Szczegóły programowe warsztatów oraz zasady zgłoszenia uczestnictwa dostępne na stronie organizatora www.busko-zdroj.net, pod adresem mailowym jerzy.szydlowski@wp.pl lub pod numerem telefonu 600 422 812.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Archiwum