Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

7 stycznia 2013r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju odbyły się Warsztaty Perkusyjne.

Ich pomysłodawcą i realizatorem była nauczycielka Szkoły Muzycznej w Busku-Zdroju – Anna Maria Sarna, doktorantka Akademii Muzycznej w Krakowie, perkusistka specjalizująca się w dziedzinie muzyki marimbowej.

Zajęcia poprowadzili Ramon Lormans oraz Vincent Houdijk – perkusiści, soliści, wykładowcy renomowanego Conservatorium van Amsterdam, założyciele stowarzyszenia Percussion Friends.

Grupa zrzesza młodych, utaalentowanych oraz profesjonalnych muzyków działających na terenie Holandii. Na swoim koncie posiadają zarówno liczne występy jak i koncerty, ale także warsztaty oraz kursy mistrzowskie przeznaczone dla młodych adeptów sztuki perkusyjnej.

Cennym doświadczeniem i dużym przeżyciem dla uczestników były pełne ekspresji i humoru zajęcia gry na ksylofonie i marimbie. Becenną okazała się możliwość indywidualnej oraz grupowej konfrontacji wiedzy, umiejętności oraz doświadczeń z muzykami z Zachodu.

Wizytę gości z Holandii zakończył koncert, którego uwieńczeniem było brawurowe wykonanie improwizacji pod kierunkiem Vincenta Houdijka.

{gallery}wydarzenia/2013/warsztaty_perkusyjne{/gallery}

7 stycznia 2013r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju odbyły się Warsztaty Perkusyjne.

Ich pomysłodawcą i realizatorem była n-lka Szkoły Muzycznej w Busku-Zdroju – Anna Maria Sarna, doktorantka Akademii Muzycznej w Krakowie, perkusistka specjalizująca się w dziedzinie muzyki marimbowej, szczególnie.

Zajęcia poprowadzili Ramon Lormans oraz Vincent Houdijk – perkusiści, soliści, wykładowcy

renomowanego Conservatorium van Amsterdam, założyciele stowarzyszenia Percussion Friends.

Grupa zrzesza młodych, utaalentowanych oraz profesjonalnych muzyków działających

na terenie Holandii. Na swoim koncie posiadają zarówno liczne występy jak i koncerty, ale

także warsztaty oraz kursy mistrzowskie przeznaczone dla młodych adeptów sztuki perkusyjnej.

 

Cennym doświadczeniem i dużym przeżyciem dla uczestników były pełne ekspresji i humoru zajęcia gry na ksylofonie i marimbie. Becenną okazała się możliwość indywidualnej oraz grupowej konfrontacji wiedzy, umiejętności oraz doświadczeń z muzykami z Zachodu. Wizytę gości z Holandii zakończył koncert, którego uwieńczeniem było brawurowe wykonanie improwizacji pod kierunkiem Vincenta Houdijka.

 

 

 

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Archiwum