Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

{gallery}wydarzenia/2013/warsztaty_wokalne{/gallery}

Warsztaty wokalne – ulotka

W najbliższy wtorek 5 marca 2013 od godziny 17:00 Szkoła Muzyczna będzie gościła niezwykłą osobowość muzyczną Romę Owsińską, Uczniowie szkoły będą mogli wziąć udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez naszego gościa.

Roma Owsińska to wybitny pedagog śpiewu, solistka światowej sławy, która cieszy się uznaniem wielu teatrów operowych Europy i świata. Związana ze sceną operową Teatru Wielkiego w Łodzi i kolejno z Operą Narodową w Warszawie, Operą Śląską w Bytomiu i Operą Krakowską zawita do Szkoły Muzycznej w Busku-Zdroju.
Roma Owsińska koncertowała między innymi z Jeruzalem Symphony Orchestra, Artur Rubinstein Philharmonic Orchestra, Orquesta Sinfonica de Bilbao, Orkiestrą Kameralną Agnieszki Duczmal, W.O.S.P.R. i TV, Sinfonią Varsovia. a także z Krzysztofem Pendereckim czy Antonim Witem.
Jako sopran liryczno-koloraturowy znana jest w Berlinie, Dreźnie, Seulu, Korei, Amsterdamie.
W 2011 r. otrzymała Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz otrzymała Świętokrzyską Nagrodę Kultury w uznaniu dokonań wzbogacających dorobek kulturalny województwa świętokrzyskiego.
Obok swej działalności artystycznej zajmuje się także promocją i rozwojem młodych talentów, jest założycielką stowarzyszenia VOCE pomagającym młodym artystom. Prowadzi klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej im. L. Różyckiego, jej uczniowie osiągają wysokie notowania na konkursach.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Archiwum