Site Loader
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój
al. Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

W dniu 18 grudnia 2017r. w siedzibie Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju odbyły się warsztaty muzyczne, których adresatami byli nauczyciele i uczniowie klas instrumentów dętych.

Zajęcia poprowadził Krzysztof  Bagnicki – saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Od 2007 pracuje jako nauczyciel gry na saksofonie w szkołach muzycznych I stopnia w Korzennej i Gorlicach. Jego uczniowie są laureatami wielu prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego wychowankiem jest znany, wybitnie uzdolniony  saksofonista  Łukasz Dyczko – zwycięzca XVIII konkursu Eurowizji Dla Młodych Muzyków w Kolonii.

Spotkanie z p. Bagnickim składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Godziny przedpołudniowe poświęcono na wykład skierowany dla nauczycieli na temat „Techniki oddechowe w nauce gry na instrumencie dętym” oraz prezentację metod pracy z uczniem z problemami technicznymi. Po krótkiej przerwie  rozpoczęły się zajęcia indywidualne z uczniami przy udziale nauczyciela instrumentu głównego, po czym nastąpiło podsumowanie i ewaluacja zajęć. Konsultacje, w których brali udział zarówno nauczyciele jak  i uczniowie trwały jeszcze przez ponad godzinę po zakończeniu warsztatów. Pełni sił i motywacji do pracy nad techniką gry na instrumencie uczniowie zaproponowali prowadzącemu ponowne spotkanie w Busku-Zdroju wiosną 2018r. Zaproszenie zostało przyjęte przez Krzysztofa Bagnickiego. Do zobaczenia.

Fotoreportaż

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Archiwum